niedziela, 4 grudnia 2016

Zaczyna się polowanie na hodowców świń...rząd szykuje rewolucję na wsi w związku z Afrykańskim Pomorem Świń...

Ja tylko nieśmiało zauważę, że zaczyna się robić tak jak za okupacji niemieckiej, wszystkie świnie, a także inne zwierzęta hodowlane musiały być bezwzględnie oddane jako kontyngenty na rzecz niemieckiej armii...teraz jest podobnie, tylko, że armia urzędników sama tego nie zeżre... tylko zastosuje zastrzyk, potem koparka, kontener i sruuu...do utylizacji...oczywiście zapłaci za to głupi, polski podatnik, który woli żreć wieprzowinę z Lidla, bo celebryta od żarcia niejaki Okrasa tak w tel-avizji godo...


Restrykcje mają dotyczyć wszystkich hodowców świń. Hodowla świń w Polsce profesjonalna albo żadna. W związku z afrykańskim pomorem świń (ASF) [a to jest sztucznie wymyślona BZDURA. Zamrożone, zarażone dziki były podrzucane helikopterami.  Mirosław Dakowski] rząd szykuje rewolucję na wsi.

Jak dowiedział się reporter RMF FM, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozszerza obszar zaostrzonych warunków prowadzenia hodowli. W efekcie ma on objąć cały kraj. Celem jest doprowadzenie do likwidacji małych gospodarstw, w których trzymane są świnie - także na własny użytek.

Na razie restrykcje obejmą prawie całe województwo podlaskie, część Mazowsza i Lubelszczyzny. Ma to nastąpić na początku roku. Rozszerzenie na cały kraj zaplanowane jest na później. Na razie nie ma konkretnej daty, ale jest pewne, że to nastąpi - usłyszał nasz dziennikarz w resorcie rolnictwa. 

Planowane jest m.in. kosztowne podniesienie warunków zabezpieczenia przed ASF. Oznacza to, że każdy, kto hoduje świnie, będzie musiał ogrodzić gospodarstwo. Jak się dowiedział nasz reporter, takie ogrodzenie - siatka lub mur - będzie musiało mieć fundamenty.

Co więcej, wjazd do gospodarstwa będzie musiał być chroniony betonową niecką ze środkami dezynfekcyjnymi.

Hodowcy będą musieli też między innymi prowadzić książkę wejść i wyjść z chlewni, a także rejestr wszystkich pojazdów wjeżdżających do gospodarstwa.

Oprócz tego rolnicy będą musieli prowadzić szczegółowy rejestr środków dezynfekcyjnych - między innymi archiwizować faktury na zakup tych substancji. Podczas kontroli będzie możliwe sprawdzenie, ile tych środków użyto w dezynfekcyjnych nieckach. Do tego hodowcy będą musieli wprowadzić program zwalczania gryzoni.

Celem jest sprawienie, by utrzymywanie niewielkiej liczby świń było nieopłacalne. Na razie te obostrzenia obejmą strefę, w której były ogniska ASF. Potem mają być rozszerzane od wschodu na cały kraj. Urzędnicy twierdzą, że nie ma innej metody zwalczenia afrykańskiego pomoru w Polsce. [takich „urzędników” natychmiast, w kajdanach, do kicia. I dezynfekować ciągle cele, zaś ryje trzymać w dezynfekcyjnych nieckach.. MD]

Ta zwierzęca choroba ma bardzo duży wpływ na gospodarkę. Argumentują, że wystąpienie ASF w gospodarstwie z jedną świnią powoduje takie same, katastrofalne skutki, jak stwierdzenie epidemii w profesjonalnej hodowli z tysiącami świń.

Spełnianie warunków bezpieczeństwa przez każdego rolnika hodującego trzodę chlewną będzie bardzo restrykcyjnie weryfikowane. Służby weterynaryjne będą wydawać zakaz hodowli, w sytuacji niespełnienia tych warunków. Jeśli mimo to ktoś dalej będzie trzymał świnie - grożą mu kary pieniężne. "Taką hodowlę można by porównać do nielegalnej produkcji alkoholu" - usłyszał nasz reporter w Ministerstwie Rolnictwa.

Z informacji naszego dziennikarza wynika, że w niektórych przypadkach możliwe będą rekompensaty za nieutrzymywanie trzody. Chodzić może o mniej więcej 100 złotych rocznie za jedną świnię. Niewykluczone jest też wsparcie na zmianę branży. 
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-rzad-szykuje-rewolucje-na-wsi-w-zwiazku-z-asf-restrykcje-bed,nId,2315619  Krzysztof Zasada

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19231&Itemid=55

A ja dodam jeszcze...

Program Jaworowicz o pacyfikacji przez policję gospodarstw rolnych na Podlasiu...I dalej... ministerstwo rolictwa przygotowuje spec ustawę w której jest ciekawy zapis..."Trzecim, przygotowywanym rozwiązaniem jest sprawa łagodzenia skutków poprzez rekompensaty za 3.letnie zaniechanie produkcji wieprzowiny."

http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/ASF-spec-ustawa-gotowa

Teraz pytanie, czy będzie możliwe, aby rolnik po trzech latach wrócił do hodowli, czy znów będzie zapis, że po trzech latach braku działalności w tej materii będzie zakaz, albo obostrzenia...ja nie mam złudzeń...jest to celowe zarżnięcie rynku wieprzowego, które rykoszetem uderzy w tych, którzy na własne potrzeby hodowali zwierzęta...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze