Jak zostać autorem?


Kogut Dyrektor zaprosił nas do pisania notek, ale nie chce się z tym narzucać. Wytłumaczyłam Kogutowi Dyrektorowi, że jak ktoś ma swój blog na platformie Google (Blogspot) to wie o co chodzi. A jak nie ma tutaj bloga? To należy napisać krotkie wprowadzenie. To właśnie robię.

Zajmę się tylko blogiem Tryba, ale to dotyczy wszystkich blogów postawionych na platformie Google. Blog może prowadzić jedna osoba, może to robić grupa osób. Mamy dwie grupy osób. Jedna to administratorzy. Osoba zakładająca blog od razu jest administratorem tego blogu. Czyli po prostu "wszystko może". Drugą grupą są autorzy. Oni mogą pisać notki w edytorze, czyli korzystać z dobrodziejstw edytora we wklejaniu obrazków, filmików itp. Nie mają żadnego wpływu na blog. Czyli autor nie może nic namieszać w ustawienia blogu, nie może nic popsuć.

Jak dołączyć do grona autorów?
Trzeba mieć konto w domenie Google, czyli Gmail. Jeśli ktoś nie ma takiego konta to należy go założyć. Jeśli ma, ale jest to oficjalne konto z imieniem i nazwiskiem, a nie chce pod nim występować, to należy takie konto założyć. Konto na Gmail jest bardzo dobre. Nie dostajemy na nie żadnych reklam, jest kontem darmowym. Mając to konto mamy dostęp do wielu innych usług Google. Można między innymi zrobić sobie tam galerię swoich zdjęć tylko dla rodziny i nikogo więcej. A pocztę możemy odbierać przez www, można odbierać ją za pomocą programu pocztowego. Jak kto woli.
Przesyłamy nasz adres gmailowy Trybeusowi, on dołącza go do autorów.

1 komentarz:

komentarze