środa, 22 kwietnia 2015

Ukraińscy studenci ukarani za zdjęcie z flagą UPA


Grupa ukraińskich studentów Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej za fotografowanie się z flagą UPA została ukarana. Czterech z nich zostało zawieszonych w prawach studenta ,stracą także swoje stypendia , pozostali zostali ukarani naganą z ostrzeżeniem.
Całkiem niedawno pojawiło się w sieci zdjęcie, które wywołało falę protestów. Przedstawiało ono kilku młodych mężczyzn z Ukrainy fotografujących się z flagą UPA- organizacji odpowiedzialnej za wymordowanie ponad 100 tysięcy Polaków.
Całe zajście zbulwersowało polską opinię publiczną, antypolskość Ukraińców dziwi gdyż to właśnie u nas w kraju otrzymali oni możliwość bezpłatnego studiowania, a co za tym idzie szanse na poprawę swego losu poprzez zdobycie dobrego wykształcenia. Co więcej ci młodzi ludzie doskonale zdawali sobie sprawę jak dowodzona przez Stepana Banderę UPA odbierana jest w kraju nad Wisłą
Za całą sytuację Ukraińcy studiujący w Przemyślu ponieśli konsekwencje. Poza zawieszeniem w prawach studenta, utracili oni też możliwość pobierania pomocy materialnej od polskich władz, która do tej pory im przysługiwała.
C.


Informacja skopiowana z:

Trochę sprawiedliwości na morzu nieprawości i wchodzenia w rezuńskie dupy władz naszej polskiej autonomii...

LJU
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze