sobota, 25 kwietnia 2015

Stanowisko ONR w związku z bulwersującym oświadczeniem Karpackiej SiczyW związku z bulwersującym oświadczeniem, wydanym przez ukraińską organizację szowinistów-Karpacka Sicz, wzywającym do mordowania i prześladowania naszych braci Węgrów, Zarząd Główny Obozu Narodowo-Radykalnego pragnie wyrazić swoje najgłębsze oburzenie i zaniepokojenie.
Jednym z powodów wydania ukraińskiego oświadczenia była krytyka gloryfikacji UPA przez działaczy Jobbiku i HVIM. Współpracujący z ONR-em nacjonaliści węgierscy wielokrotnie występowali z krytyką banderyzmu, przypominając o zbrodniach ukraińskich szowinistów na Narodzie Polskim podczas Rzezi Wołyńskiej. Wielokrotnie występowali również w obronie praw mniejszości zamieszkujących tereny dzisiejszej Ukrainy – nie tylko węgierskiej, ale także polskiej...Działacze węgierskiego ugrupowania HVIM i partii Jobbik obnażają słabość polskiego rządu, a także polskiej opinii publicznej, wyrażającej się w dopingowaniu i wspieraniu antypolskich sił na Ukrainie. Jesteśmy wdzięczni naszym węgierskim braciom za stawanie w obronie interesów Narodu Polskiego zamieszkującego rdzenne ziemie polskie na Kresach, jednocześnie jest nam wstyd za całkowitą bierność rządu polskiego w stosunku do szerzącego się banderyzmu i wysławiania ukraińskich zbrodniarzy mających na sumieniu setki tysięcy polskich istnień.
Pragniemy wyrazić pełną solidarność z działaczami HVIMu oraz Jobbiku we wszystkich działaniach podejmowanych w celu obrony interesów naszych mniejszości narodowych na Ukrainie. Oczekujemy również ze strony władz naszego kraju interwencji i oficjalnej krytyki słów wydanych przez Karpacką Sicz. Nikt inny jak właśnie my, Polacy, powinniśmy zdawać sobie sprawę z rangi niebezpieczeństwa płynącego z gróźb Ukraińców. Miejmy na uwadze, że działacze Karpackiej Siczy to potomkowie tych samych zbrodniarzy, którzy dopuszczali się najbrutalniejszych mordów na Polakach w latach 1943-1944. Musimy zatem na każdym kroku piętnować działania osób odwołujących się do ideologii ukraińskiego szowinizmu, aby nie dopuścić nigdy do kolejnych zbrodni.
Zarząd Główny Obozu Narodowo-Radykalnego
http://kierunki.info.pl/2015/04/stanowisko-onr-w-zwiazku-z-bulwersujacym-oswiadczeniem-karpackiej-siczy/

No to Ukraińcom odpierdala

Pozdrawiam:
LJU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze