piątek, 10 lutego 2017

Dzwony Pogrzebowe w Europie...

Z bloga Zoriona...Załamanie Euro : Wyjście Włoch ze strefy euro to będzie gwóźdź do trumny EU, ostrzega znany ekonomista Yanis Varoufakis.
Yanis Varoufakis (grecki ekonomista, minister finansów od 27 stycznia do 6 lipca 2015 roku.) powiedział że szerzy się “epidemia „wśród krajów używających wspólnej waluty, następne w kolejce do zarażenia są Włochy łapiące wirusa Brukselskiej choroby ekonomicznej.Stwierdził również że, Brexit w wielkim stopniu przyczyni się do rozbicia bloku .

Powiedział “ Na drodze którą podążamy nie widzę Włoch pozostających w strefie euro dłuższy czas.”

“Gdy pozwolimy rozszerzać się epidemii z miejsc takich jak Grecja do Hiszpanii, Irlandii wtedy dotrze ona też miejsc takich jak Włochy.”

55 letni Yanis Varoufakis, który był ministrem finansów w Grecji podczas kryzysu zadłużeniowego, oskarża ostro EU o próby zniszczenia własnych krajów.

Powiedział “ Interesowało ich tylko obalenie naszego rządu. Dlaczego? Tylko dlatego że chcieli użyć tego obalenia rządu, Grecką Wiosnę, Ateńską Wiosnę jako moralizującą bajkę do przerażania , do wywołania strachu u Hiszpanów , Irlandczyków, Włochów a w końcu francuskich wyborców przed ideami że mogą oni sami wybrać rząd , który zakwestionuje siłę Trojki ( Trojka zespół złożony z Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego odpowiedzialny za organizację pomocy finansowej dla państw strefy euro dotkniętych kryzysem zadłużenia.) „

Varoufakis zwrócił uwagę na Brytanię, gdzie trwający rozwód z Unią może być dowodem na dzwony pogrzebowe dzwoniące w EU. “ Unia Europejska nie jest klubem , jest czymś większym i znajduje się z zaawansowanym stanie dezintegracji.

Wszystko wskazuje na to że Brexit przyśpieszy proces rozkładu ” Wypowiedział się również na temat lidera Labour Party Jeremy Corbyna Powiedział że” Szansa że on zostanie premierem w bliższym czasie jest znikoma ” „A to głównie z powodu głębokich podziałów w Labour Party

http://www.express.co.uk/news/world/765315/italy-quit-eurozone-euro-european-union-yanis-varoufakis-greece-brexit

Źródło: http://zorion.neon24.pl/post/136914,dzwony-pogrzebowe-w-europie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze