poniedziałek, 8 maja 2017

Znikający kraj ...


Jakiś niepojęty niepokój ogarnął mój świat, żeby była jasność ... mój świat mieści się tutaj, w jednym z wielu niewielkich polskich miast, Kaliszu.
Spalono je doszczętnie i po prostu.. całe spłonęło bo tak się Niemcom spodobało i to było ponad 100 lat temu. Nie było stolicą ani się nie broniło... po prostu zniknęło i to nieprawda jak niektórzy piszą, że potem odrodziło się jak Feniks z popiołu. Po prostu pomimo wszystko,  jego mieszkańcy tak jak my wszyscy tutaj  mieli wtedy i mają dzisiaj przeogromną potrzebę trwania. Pobudowano więc nowe domy, tyle, że coś bezpowrotnie zginęło bo.. odtąd to już jest inne miasto,  ktoś zabrał i historyczne pałacyki i stare kamienice, cały ten przepych jednego z najbogatszych wtedy miast w zaborze rosyjskim. Trwał tak sobie ponad 2 tysiące lat będąc świadkiem naszej historii i nagle w te parę dni sierpnia 1914 roku ktoś jakby uśmiercił przynajmniej 1900 lat...Obok mojego domu, dosłownie parę metrów jest skwer poświęcony temu wydarzeniu. Przechodzę tam codziennie, zwłaszcza wieczorem podświetlone zdjęcia robią  makabryczne wrażenie.. samotni pojedyńczy ludzie zagubieni wśród ruin swoich domów i ta ich bezradność...Dlaczego czuję dzisiaj tę ich bezradność i samotność? Bo nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ta nasza cholerna polska historia zatoczyła koło i jak w jakimś śnie, jak w historii o dniu świstaka wciąż i wciąż się powtarza.
Wtedy 103 lata temu mieszkańcy  miasta leżącego na pograniczu zaboru niemieckiego i rosyjskiego, licząc na odmianę losu bardzo życzliwie przyjęli nowych zaborców nie przypuszczając, że za kilkanaście  dni  zostanie niemal doszczętnie zniszczone a z 68 tys. pozostanie ich jedynie  5 tysięcy.
No więc budowali od nowa te swoje domy i w trakcie tego budowania przyszła Polska, prawdziwa... cudem jakimś powstała i była. Wszyscy  w tej wolnej Polsce budowali przemysł a czasem całkiem od nowa i miasta, jak Gdynię ...całe 20 lat wystarczyło bo musiało...
Następnie "zniknęło" nas ponad 10 milionów ( w 1939r - 35 mln a w 1947 -24mln)  a w moim mieście z ponad 80 tys pozostało... 20 tys...
 Ostatni stan ludności sprzed 2 lat to 103 tysiące. Do następnego razu!
Już od ponad 200 lat tak "znikamy"- można się przejrzeć w moim  mieście jak w lustrze całej naszej naszej historii, tak uważam.
Obawiam się, że grozi nam "zniknięcie" na zawsze -  z tej historii, którą opowiadam wynika jasno, że:
103 lata temu Rosjanie wyszli, gdy rozpoczęła się pierwsza wojna światowa, weszli Niemcy,spalili moje miasto dając przedsmak tego co stanie się wkrótce , po 20 latach spalili resztę naszych miast  a po naszym "zwycięstwie" ówczesni sojusznicy w nagrodę zostawili nas pod "zaborem" sowieckim na następne 50 lat.
24 lata temu w 1993 roku znów wyszli Rosjanie a my jakby nigdy nic wpadliśmy w łapy Eurogermanii i nadal jak idioci wierzymy sojusznikom.. tym samym którzy nas wtedy wystawili.
 Tak więc trwa ta potworna zabawa  dalej...
Potworne jest również to, że w 1939r. nie obroniła nas prawie milionowa armia a dzisiaj wojska lądowe to 57 tys. żołnierzy i....... uwaga! - 53 tys. ale... planowana WOT. Jakaś 18 pozycja militarna? i co z niej wynika?
Najlepiej sprawdzić te 17 państw przed nami, bo to jest ciekawa lektura.
Elity kraju który "znikał" już tyle razy,  skasowały pobór do wojska w 2009 roku zamiast po ewakuacji sowieckich wojsk przynajmniej utrzymać stan posiadania armii polskiej LWP liczącej ponad 400 tysięcy żołnierzy -stwierdziły, że jest zbędna.
Za to teraz z wyrazem euforii na twarzach i w głosie, karzą nam się cieszyć, bo przyjeżdża sojuszniczy batalion natowski, coś tak około 800 żołnierzy. Już są! Oni nas uratują.. pytanie przed kim?
 Niemcami, którzy ustami swojego byłego kanclerza przedstawili szczerze swoje zamiary i to jeszcze w 2006 roku? cyt:
Kanclerz Schröder przedstawiał się jako przyjaciel polski, a podczas zjazdu wypędzonych publicznie powiedział: "cicho siedźcie, póki Polska nie wejdzie do Unii, potem sama nam wpadnie w łapy" - przypomina wicemarszałek Sejmu Janusz Dobrosz.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-trzeba-powiedziec-dosc,nId,814606#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
 Ukraińcami, którzy głosem  szefa swojego związku Piotra Tymy grozi Polakom drugim Wołyniem?
cyt:
"Sprawę skomentował na Facebooku także znany z negowania ludobójczego charakteru UPA przez Związku Ukraińców w Polsce, Piotr Tyma. „W sprawie Hruszowic prowokatorzy triumfują” – napisał trzymając się narracji swojej organizacji, ale dodał też bardzo złowrogą, w kontekście wydarzeń historycznych, pogróżkę – „Oczywiście zapomnieli czym skończył się Polski triumf w 1938 nad cerkwiami Chełmszczyzny”."

http://kresy.pl/wydarzenia/lider-zwiazku-ukraincow-w-polsce-grozi-drugim-wolyniem/  Tego gościa natychmiast po takim oświadczeniu należało zamknąć i powinien usłyszeć zarzut polskiej prokuratury bo to jest bandyta w dodatku odznaczany w naszym "znikającym" kraju...
cyt:
Odznaczony ukraińskim Orderem za Zasługi III stopnia (2006)[3], polskim Srebrnym Krzyżem Zasługi (2011)[4] oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2015)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Tyma Ten batalion natowski nas obroni?
Za rok rozpocznie się feta bohojczyźniana - setna rocznica odzyskania niepodległości!! Już się dzisiaj przymierzają  wszyscy. Szykują nam kolejny konkurs pt. MY WY ONI. Zaczyna się kolejna operacja pt. NARÓD. Będziemy znów świadkami czegoś niesłychanie podłego i to dotyczy wszystkich elit politycznych... będą Polaków dzielić .. i dzielić i znów dzielić.
W jakim celu? Abyśmy zniknęli w końcu naprawdę i to raz na zawsze...
Mój świat, ten mały... w jednym z niewielkich polskich miast jeszcze wierzy, że pomimo wszystko... po raz kolejny nie czeka nas samotność wśród gruzów.

Źrodła:
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-03-26/zolnierze-z-kontyngentu-nato-dotarli-do-wroclawia/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kalisz
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mobilizacja_(1939)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82y_Zbrojne_Rzeczypospolitej_Polskiej
http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/czy-polska-ma-18-armie-swiata,10738234/
https://dzieje.pl/aktualnosci/dr-palka-lwp-mialo-zdobyc-danie-polnocna-czesc-rfn-i-holandii


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze