piątek, 10 marca 2017

"Postęp" na Ukrainie – tania wylęgarnia dzieci w Kijowie...

Z bloga RAM..."Propozycja o nazwie "Discount – Best deal!" – (tak dosłownie napisane jest w katalogu) z dołączoną fotografią radosnego noworodka – gotowego do odbioru ma cenę 9 900 €..."W supermarkecie horroru – matki i dzieci wybiera się tak, jak gdyby były samochodami...
Kalifornijska agencja  Growing Generations – prawdopodobnie najbardziej znana w USA –  wyspecjalizowana w macierzyństwie zastępczym  (jej klientami było wiele osób VIP, wśród nich Elton John i Sarah Jessica Parker) i  oferująca swe usługi przede wszystkim członkom wspólnoty gay  – deklaruje niezwykle ambitne cele, a mianowicie, że chce: "Tworzyć życie i tym samym przekształcać świat"..."Propozycja o nazwie "Discount – Best deal!" – (tak dosłownie napisane jest w katalogu) z dołączoną fotografią radosnego noworodka – gotowego do odbioru ma cenę 9 900 €..."
 
 
W supermarkecie horroru – matki i dzieci wybiera się tak, jak gdyby były samochodami
 
 
Al supermarket dell'orrore si scelgono madri e figli come fossero automobili
 
 
 
 
Paolo Bracalini    2 marzec 2017      tłum. RAM

 
 
 
Kalifornijska agencja  Growing Generations – prawdopodobnie najbardziej znana w USA –  wyspecjalizowana w macierzyństwie zastępczym  (jej klientami było wiele osób VIP, wśród nich Elton John i Sarah Jessica Parker) i  oferująca swe usługi przede wszystkim członkom wspólnoty gay  – deklaruje niezwykle ambitne cele, a mianowicie, że chce:"Tworzyć życie i tym samym przekształcać świat".
 
 
 
 
Wszyscy zainteresowani spłodzeniem dziecka za sprawą Growing Generations – tak pary, jak również – o czym informuje szczegółowy formularz -  "lesbijki single" i  "gay single"  – są proszeni o przysłanie  e-mail'a, po czym po kilku minutach otrzymują broszurę (które dostępne są w około 10 językach) wyjaśniającą całość, tj.: procedury, koszt, a nawet propozycję finansowania – 5,99 %.

 
Ponadto klinika z dumą zawiadamia, że dysponuje dodatkową ekskluzywną usługą: "Jesteśmy jedyną na świecie agencją dysponującą filmami przedstawiającymi dawczynie komórek jajowych". (...)
 
 
 
 
Growing Generations
 
 
 
 
Ile to kosztuje?

 
Wszystko zależy od pakietu, jaki się wybierze.
 
Podobnie jak podczas kupna mniej lub bardziej wyposażonego samochodu.  Średnia waha się od 130 000 do 155 000 dolarów, jednakże opcji, które mają wpływ na koszt ostateczny jest wiele. W ich skład wchodzi ciąża, koszty podróży, a także wynagrodzenie, które pokryje straty, jakie matka zastępcza ponosi w związku z przerwami w pracy. Ponadto ubezpieczenie, wsparcie psychologiczne, porady prawne (które są bardzo polecane, ponieważ może się zdarzyć, że matka zastępcza nie będzie chciała oddać dziecka po porodzie).
 
W przypadku dawczyń komórek jajowych – zapłata wynosi 8 000 dolarów  – gdy robią to po raz pierwszy i 10 000 dolarów za każdy następny zabieg. Oprócz tego zwracane są pieniędze za paliwo, parkingi, bilety na samolot, hotele, wyżywienie, itd.
 
Jak chodzi zaś o matkę zastępczą – wynagrodzenie jest o wiele wyższe. Pakiet "macierzyństwo zastępcze" przewiduje wypłacenie do 63 000 dolarów i dodatkowo 40 000 jako benefit.

 
 
Growing Generations – z siedzibą w Los Angeles wychwala się pisząc, że jest   "jedną z najlepiej płacących agencji macierzyństwa zastępczego na świecie".
 
 
 
Od strony klienta, koszt może wydawać się jednak wysoki, zwłaszcza biorąc pod uwagę  istnienie światowego rynku macic low cost.

 
 
Azjatyckim centrum macierzyństwa zastępczego low cost są Indie, w których obroty na tym polu osiągają setki milionów euro i 25 000 ciąż na zamówienie rocznie.

 
Około 3 000 klinik z siedzibą w Indiach oferuje bardzo niskie – porównaniu z USA czy z Kanadą – ceny: wystarczy 20 000 euro i można wrócić do domu z dzieckiem.

 
Hinduska – matka zastępcza dostaje jedynie  5 – 6 000 euro.
 

 
Jednakże zakaz w stosunku do par homoseksualnych spowodował, że nowy business tego rodzaju rozpoczął się w Nepalu – który jak opowiada El Pais-  "stał sie producentem dzieci dla bogatych".
 
Kwitnący interes objął także Kambodżę, w której agencje (pracujące w szczególności dla bogatych Australijczyków) namnożyły się jak grzyby po deszczu  i rząd musiał interweniować by uregulować rynek matek do wynajęcia.

 
 
Co do prognoz na przyszłość dla tego sektora – można stwierdzić, że są świetne:  aktualny światowy dochód, jaki dają macice do wynajęcia wynosi 3 miliardy dolarów i przewiduje się, że będzie jeszcze wiekszy. Jedynie w USA proceder macierzyństwa zastępczego notuje wzrost o wysokości 200 % rocznie.

 
 
Jak chodzi o Włochów nie mogących pozwolić sobie na kliniki amerykańskie, to  najczęstszym punktem docelowym nie są Indie, ale Europa Wschodnia, a dokładniej Ukraina.  

 
 
Najbardziej znanym adresem w Kijowie jest ten należący do BioTexCom – kliniki, która definiuje się jako renomowane   "Centrum Reprodukcji Ludzkiej".  W niej proponuje się klientowi katalog zawierający informacje dotyczące 240 kobiet, wśród których można wybrać wylęgarkę dziecka dla siebie.

 
 
Propozycja nazwana  "Discount – Best deal!" – (tak dosłownie napisane jest w katalogu) z dołączoną fotografią radosnego noworodka – gotowego do odbioru ma cenę  9 900 euro: "Guaranteed success".


 
 
Discount – Best deal! – Guaranteed success
 
 
 
 
Natomiast dla tych, którzy mogą wydać więcej oferuje się pakiet  "All Inclusive ECONOMY" – kosztujący 29 900 euro, w którym wliczone są także koszty podróży, wynajem mieszkania w centrum Kijowa, wyżywienie, tłumacz, koszty prawne, lekarz.

 
Są także propozycje: "All Inclusive STANDARD" oraz "All Inclusive VIP". (…)
 
 
 
 
 
BioTexCom  – center for human reproduction
 
 
 
Surrogacy in Ukraine Egg donation in Ukraine.BioTexCom Clinic
 
BioTexCom in international mass media: what does European press say about Kyiv reproductive center
 
Apartment de lux “Saksaganskogo”
 
Housing for our clients
 
 
 
 
***
 

 
«Baby Bloom Gay-Surrogacy»
 
 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze