poniedziałek, 21 listopada 2016

„Zawodowstwo” mainstreamu...

Z bloga Rebeliantki...W sobotnich relacjach głównych mediów przeczytałam błędne wiadomości.
Nie, nie chodzi o trudności i subtelności związane z rozumieniem pojęcia „intronizacja”, tylko o najprostsze, łatwo sprawdzalne informacje...


 
Cytuję z kilku mediów:
 
Polskie Radio:
 
- Potrzeba wyrazistego poszanowania Bożego prawa, aby stanowione prawo ludzkie nie było ponad nim i nie dochodziło do łamania sumienia człowieka, lekceważenia tego, co etycznie i moralnie dobre - mówił w sobotę przewodniczący Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych, biskup opolski Andrzej Czaja. W uroczystościach biorą udział między innymi prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.
 
 
Onet Kraków
 
W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach rozpoczęła się uroczysta msza, po której nastąpi odczytanie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Mimo deszczu w sanktuarium i na błoniach przed świątynią zgromadziło się kilkadziesiąt tysięcy osób. W uroczystościach biorą udział między innymi prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.
 
 
Niezależna
 
Dziesiątki tysięcy osób wzięły udział w uroczystościach Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Rzeszom Polaków w tej doniosłej chwili towarzyszyli prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.
 
 
Wprost
 
W sobotę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyła się msza św., podczas której ogłoszony został Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W uroczystości uczestniczył prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło. Mszy św. przewodniczy metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosił przewodniczący Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych, biskup opolski Andrzej Czaja.
 
 
TVP INFO
 
W uroczystościach uczestniczy między innymi prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, biskupi, kapłani i tłumy wiernych.
 
 
Więcej cytować nie będę.
 
O co mi chodzi? O to, że premier Szydło w uroczystości nie uczestniczyła. Więc jak to jest? Ważne media krajowe w ogóle nie sprawdzają przekazywanych wiadomości? Oparli się tylko na komunikatach Episkopatu? Czyli na gotowcach?
 
Jak można mieć zaufanie do takich mediów?
 
Pomijam kwestię powodów, dla których pani premier się nie pojawiła. Decyzja musiała zapaść w ostatniej chwili, skoro biuro prasowe Episkopatu nie zdołało sprostować zapowiedzi. Osobiście jestem rozczarowana nieobecnością szefowej rządu, choć być może jej przyczyny były bardzo ważne. Ale niedopuszczalne jest, aby media głównego nurtu wprowadzały w błąd.
 
No i bardzo się cieszę, że w łagiewnickiej bazylice był obecny prezydent Andrzej Duda. Dziękuję, Panie Prezydencie.

 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze