piątek, 30 października 2015

Jakie jest prawdziwe oblicze PiS-u ? Czy PiS poprowadzi nas węgierską drogą do wolności ? Kiedy wyjdzie szydło z worka ?

Wielu ludzi pyta się mnie czy jestem zadowolony z wyborów i z faktu, że Prawo i Sprawiedliwość ma pełnię władzy. Odpowiadam, że nie wiem co o tym sadzić wzruszając ramionami, gdyż mam sceptyczne podejście do ludzi, którzy zaprzepaścili wiele szans, aby skutecznie i bez ciaćkania odsunąć złodziejską Platformę od władzy, ba przecież w 2007 roku ta władza została im niejako oddana, więc odpowiadam, że poczekam na "owoce" tych rządów. Cieszę się z tego, że odpadło lewactwo, zboczone postempactwo sodomitów gender, cieszę się, że Platforma została odsunięta od koryta...z tego się cieszę. Ale przede wszystkim spodziewam się po prawdziwych patriotach podjęcie walki o wielką Polskę coś na zasadzie walki Węgrów o swoją Ojczyznę. Czy Prawo i Sprawiedliwość potrafi podjąć tak radykalne działania, jak Viktor Orban i odbudować Polskę dla Polaków ? Szczerze wątpię, Orban został okrzyknięty "ruskim agentem" przez stronnictwo Pisowskie i stronnictwo Gazety Polskiej, bo ośmielił się spotkać z Putinem w celu nawiązania współpracy. Rusofobia, którą podsycały skutecznie to środowiska odbiła się na Polsce...Kiedyś pisałem, że brakuje mi w Radiu Maryja profesora Jerzego Roberta Nowaka...

http://trybeus.blogspot.com/2015/06/kon-trojanski-w-mediach-boga.html

...oczywiście podejrzewam, dlaczego prof Nowak został wyrzucony. Radio Maryja na czas kampanii wyborczej zostało użyte jako pisowska tuba propagandowa i tego nikt nie zaprzeczy. Dlatego zostało wyczyszczone przedpole, aby nikt nie bruździł jedynie słusznej opcji...to samo było robione na portalach społecznościowych mam na myśli tutaj niepoprawni.pl, gdzie zostały same klakiery jedynie słusznej opcji.
Jerzy Robert Nowak napisał książki w których zawarł drogowskazy drogi węgierskiej, która jest już przetartą ścieżką ku wolności i niezależności, dzięki determinacji Węgrów...

Zacytuję tekst, który znalazłem w sieci w tym temacie...warty aby się nad nim pochylić...

Szanowni Państwo

Wydarzyło się to, co było do przewidzenia, PIS wygrał.  Stało się tak dlatego, że środowiska antysystemowe nie połączyły swoich sił.  Liderzy „antysystemowców” muszą widocznie jeszcze dojrzeć do podejmowania właściwych dla naszej wspólnoty narodowej decyzji.  Bo oddolnie to już widać te chęci zjednoczenia i myślę że już wkrótce rozwiną się inicjatywy które będą działały oddolnie.  Na przykład pobudka.org w całej Polsce a w Krakowie miejmy nadzieję „Szczęść Boże! Kraków”.

Tymczasem sprawdzajmy PIS, to znaczy wszystkie jego posunięcia i działania, które powinny zostać podjęte przez PIS jeżeli zamierza rzeczywiście zrobić dla nas coś dobrego.  Mam nadzieję tylko, że w chwili obecnej, nie zamieniliśmy kondominium rosyjsko-niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym na kondominium amerykańskie pod żydowskim zarządem powierniczym.  To okaże się już wkrótce: „po owocach ich poznacie”….

Poniżej przedstawię listę możliwych do zrealizowania działań, które realnie mogą się przyczynić do zmiany naszej ciężkiej sytuacji.  Spisane poniżej działania zostały już przetestowane na Węgrzech i przyniosły oczekiwane korzystne dla Węgier rezultaty.

Trzeba zwrócić uwagę na to, czy i jak szybko te zmiany zostaną zaprowadzone i w jakim tempie będą uchwalane nowe ustawy oraz czy będą one takie jak na Węgrzech – to znaczy o takiej zawartości i skuteczności czy też te zmiany będą robione tylko na pokaz.  Szybkość wprowadzania zmian ma tutaj kluczowe znaczenie.

W tym artykule posiłkuję się bardzo wartościowym opracowaniem Pana Jerzego Roberta Nowaka: książka pt. „Węgierska Droga do Zwycięstwa” tutaj link jeśli ktoś by był zainteresowany przeczytać, bo naprawdę warto: http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016710-23010001.html

Poniższe cytaty w cudzysłowiu pochodzą właśnie z tej książki.

Zobaczmy więc co zrobił Orban dla ratowania swojego kraju – tak zwalczany przez zachodnie media i europejskie władze.  W roku 2010 Na Węgrzech zaczęła się „walka o niepodległość gospodarczą” Węgier.

Sam Orban tak opisuje zastaną w kraju sytuację: „Gdy przejęliśmy władzę w 2010 roku, mieliśmy olbrzymie długi i wielką dziurę budżetową, kraj był na skraju bankructwa, a korupcja wszechobecna. Wszystko, co było gęstsze od powietrza, ukradziono albo sprzedano. Wraz z naszym rządem staraliśmy się to zatrzymać.”

W roku 2010 Orban objął władzę zastając kraj w dramatycznej sytuacji. Lista kroków które podjął i które moim skromnym zdaniem powinien podjąć PIS:

1. „Już jedenastego dnia działania, ogłosił (…) podatek bankowy (…) Zastosowano go wobec banków, ubezpieczycieli, firm leasingowych.” „Od połowy 2010 roku banki na Węgrzech płacą podatek w wysokości 0,45 proc. od aktywów netto.” „ zapewnia to węgierskiemu budżetowi około 710 milionów euro rocznie”.  Pomyślcie Państwo ile pieniędzy mógłby ten podatek zapewnić naszemu budżetowi!  Czy PIS to zrobi?  Czy będzie miał odwagę?  I jeśli to zrobią to na ile procent opodatkują te banki?  Czy będzie to 0,45% jak to zrobiły Węgry?   Czy też PIS zadziała na pokaz i opodatkuje ich dużo mniej?  Tego już Wy Państwo musicie dopilnować!  Obnażajmy każde niedopełnienie Pisu.  To my musimy ich sprawdzać czy działają w naszym interesie.  Na Węgrzech wielka część mediów szczegółowo demaskowała różne typy manipulacyjnych tricków stosowanych przez banki, chcąc uczulić Madziarów na te oszustwa.  Co zrobią nasze media?  Na szczęście mamy internet. Trzeba się będzie więc ostro wziąć do roboty.  „Celem Węgrów było doprowadzenie do tego aby przynajmniej 50% węgierskiego systemu bankowego znajdowało się w węgierskich rękach”


2. „Węgierski urząd konkurencji bardzo ostro karze banki stosujące niedozwolone klauzule w umowach z klientami i zawyżające – spready walutowe.


3. W roku 2011 Orban wprowadził na Węgrzech wyrównawczy podatek kryzysowy dla wielkich korporacji międzynarodowych, kontrolujących kluczowe sektory (finanse, energetyka, telekomunikacja, handel wielkopowierzchniowy). „Szczególnie mocne było uderzenie tego podatku w koncerny energetyczne. Zobowiązane były one do opłacania 50 procentowego podatku od swoich zysków, w przypadku, jeśli nie zdecydują się na inwestycje.” „każdego roku wpływy do budżetu Węgier z tego tytułu wynoszą kilkaset milionów euro.” Operatorzy telekomunikacyjni zostali obciążeni podatkiem od 2,5 do 6,7%.   Jednocześnie Orban „zaostrzył kontrolę nad zagranicznymi koncernami, aby nie próbowały zrzucać ciężarów podatku kryzysowego na węgierskich konsumentów przez podwyżki swych usług.”  Czy zrobi to samo Pis?  „Orban (…) kosztami kryzysu postanowił obciążyć największe firmy i instytucje, nie zwiększając obciążeń indywidualnych podatników i małych firm.

4. Orban zakazał budowy nowych sklepów wielkopowierzchniowych o pojemności ponad 300 m².

5. Wprowadził podatek obrotowy dla dużych sieci handlowych zwanym podatkiem Tesco – wysokość podatku była uzależniona od wielkości obrotów. Wprowadzono różne stawki w zależności od obrotów. Przykładowo w przypadku kwoty 4,10 mld złotych opodatkowanie wynosiłoby 6 %.

6. Zaplanowano zamykanie sklepów wielkopowierzchniowych które dwa lata z rzędu wykazywałyby straty.

7. Ochrona krajowych dostawców do sklepów wielkopowierzchniowych. Chodziło o „wymuszanie opłat będących de facto haraczem za obecność towaru danego producenta w ofercie supermarketu, a także arbitralne przerzucanie na dostawców kosztów promocji i obniżek cen”. Rząd Orbana ukarał między innymi francuską sieć Auchan w marcu 2015 roku kwotą grzywny około 13,2 miliarda złotych. Czy PIS też to zrobi? I jeśli tak to jakiej wysokości będą te grzywny? To my musimy tego dopilnować!

8. Zakaz budowy nowych supermarketów w centrum miast oraz w lokalizacjach największych atrakcji turystycznych. Czy wyobrażacie sobie Państwo że PIS to zrobi?

9. Na Węgrzech do dnia 1 stycznia 2016 roku, supermarkety, hipermarkety i dyskonta mają być usunięte z centrum miast.

10. Zakaz działania darmowych autobusów dowożących ludzi do supermarketów.

11. Zakaz handlu w niedziele i święta. Czy świątobliwy PIS to zrobi?

12. Zamrożenie kursu franka do własnej waluty. „Reagując na podwyżki kursu franka szwajcarskiego w stosunku do forinta, Orban oskarżył banki o jawne oszustwo – stosowanie kredytów walutowych w celach spekulacyjnych. Orban powiedział wprost: Nie pozwolimy, by hieny zaatakowały nasz rynek nieruchomości i przejęły nad nim kontrolę”. Co na to PIS?!

13. Rząd węgierski wynegocjował z bankami korzystną umowę odnośnie frankowiczów: „umowa stwarzała im dwie możliwości: albo spłacenia całego zadłużenia za jednym razem po starym kursie sprzed podwyżki franka (tę drogę wybrało ok. 20 proc. osób) albo rozłożenie spłat zadłużenia w dłuższym czasie, w oparciu o mniejsze raty.” Czy u nas coś się negocjuje?

14. Kolejna decyzja rządu węgierskiego odnośnie frankowiczów: „zakaz eksmisji z mieszkań za niepłacenie zaciągniętych kredytów. Na skutek kryzysu finansowego wielu rodzinom groziła bowiem utrata dachu nad głową” Czy zrobi to samo PIS?

15. Obowiązkowe przewalutowanie kredytów w obcych walutach na forinty, po bardzo korzystnym kursie dla obywateli węgierskich: 256 forintów za 1 franka, czyli 3,51 zł za 1 franka.

16. Ostra reakcja władz węgierskich na opieszałość banków w konwersji kredytów w obcych walutach na forinty. „Najostrzejsze kary dotknęły dwa największe banki; węgierski OTP (54 mln zł kary) i austriacki ERSTE (24 mln zł). Wysokie grzywny uderzyły też również w dwa włoskie banki: Intesa Sanpaolo i Unicredit.

Ciąg dalszy nastąpi….  a w nim między innymi o tym jak Viktor Orban uwolnił Węgry od Międzynarodowego Funduszu Walutowego, wprowadzając swój kraj na drogę suwerenności.  Walka była ciężka i ataki zewsząd ale on prawdziwy patriota i prawdziwy przywódca wygrał i poprowadził kraj na drogę wolności.

Szanowni Państwo. MOŻNA? MOŻNA!

Z powyższego wynika że jak ktoś chce to można coś dobrego zrobić pomimo istniejącej dramatycznej sytuacji.

Zachęcam gorąco do przeczytania książki Pana Jerzego Roberta Nowaka pt. „Węgierska droga do zwycięstwa” gdzie bardzo dokładnie możecie Państwo przestudiować cały ten proces przekształcenia na Węgrzech, który według mnie powinna przedsięwziąć również i Polska, a w tej chwili polski rząd PISu.  Tylko czy ktoś o tym wie? Czy PIS będzie miał na tyle odwagi aby nas uwolnić od MFW?  Już wkrótce wyjdzie szydło z worka…

Link do książki: http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016710-23010001.html

TG

https://akademiapolityczna.wordpress.com/2015/10/30/prawdziwe-oblicze-pisu-juz-wkrotce-wyjdzie-szydlo-z-worka/

Zdjęcie wprowadzające Kacper Gizbo...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze