piątek, 2 września 2016

Wybuch rakiety Falcon zniszczył satelitę Pejsbuka...Kto za to beknie?

Batalia może toczyć się o wpływy w Afryce, chcą czerpać (czytaj plądrować) zyski i Chińczyki i Ruscy i Amerykanie, ale i Żydzi, przecież tzw Facebook to narzędzie wywiadowcze, o czym wielu naiwniaków jeszcze nie wie...zestaw Falcon+Amos 6, czyli izraelski satelita należący do Pejsbooka miał ubezpieczenie, ale obejmowało ono okres od momentu uruchomienia silników rakiety do 1 roku po starcie. W związku z czym eksplozja rakiety w czasie testu statycznego nie jest objęta ubezpieczeniem...odbędą się sądy, procesy i tak naprawdę Zuckerberg może wydrzeć wielkie odszkodowanie od rządu amerykańskiego, bo widzę, że firma ubezpieczająca już umyła ręce...a kasę wypłaci jak zwykle głupi, niedoinformowany amerykański podatnik...


Rakieta Falcon 9 firmy SpaceX należącej do Elona Muska wybuchła w trakcie testów - i zniszczyła satelitę należącego do Facebooka, który miał dostarczać darmowy internet m.in. w Afryce.
Przypomnijmy, że SpaceX Muska planuje więcej takich lotów, a już raz rakiecie tego typu udało siępolecieć w kosmos i wrócić na Ziemię... 

Musk od razu poinformował na Twitterze, że przyczyny wybuchu nie są jeszcze znane. Od tamtej pory założyciel i CEO SpaceX nie podawał żadnych informacji o wybuchu.
Tak wyglądało całe zdarzenie - rakieta nawet nie oderwała się od ziemi:
Jednocześnie na wybuch Falcona od razu zareagował Mark Zuckerberg, który w swoim poście na Facebooku napisał:  


Przebywam w Afryce i jestem głęboko rozczarowany słysząc o tym, że porażka startu rakiety SpaceX zniszczyła naszego satelitę, który miał zapewniać łączność wielu przedsiębiorcom i innym osobom na całym kontynencie.

Facebook chciał użyć satelity za 200 mln dolarów do dostarczania darmowego internetu w obszarach, które obecnie nie mają dostępu do sieci - np. w Afryce subsaharyjskiej. Satelita miał zostać wyniesiony na orbitę właśnie za pomocą Falcona 9 - poniżej widać, jak wyglądał cały zestaw:
Zuckerberg podkreślił, że "na szczęście" jego firma opracowała także inne technologie zdolne "łączyć ludzi równie skutecznie". Chodzi o program Aquila, w którym to drony mają nam dostarczać internet.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze