poniedziałek, 19 września 2016

,,Reprywatyzacja majątku" - czyli mafia...interpelacja Zygmunta Wrzodaka z 2007 roku...

Przy grillowaniu Hanki Gronkiewicz Waltz warto by było rozglądnąć się szerzej i zobaczyć , że nie tylko Hanka "reprywatyzowała"...i nie bronię absolutnie Hanny Gronkiewicz Waltz...

Z bloga Zygmunta Wrzodaka...

I ,,nabywcami" majątku utraconego przez właścicieli z W-wy, byli znani bracia bliźniacy z Żoliborza oraz ich ojciec Rajmund. Przypominam swoją interpelację poselską w tej sprawie...
POSEŁ NA SEJM
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

ZYGMUNT WRZODAK

Warszawa, dnia 21.08.2007 r.
Szanowny Pan
Ludwik Dorn
Marszałek Sejmu RP

INTERPELACJA POSELSKA


Na podstawie art. 192 Regulaminu Sejmu RP wnoszę interpelację poselską


w sprawie:
publicznego wyjaśnienia przejmowania ogromnego majątku Skarbu Państwa przez fundacje i spółki założone przez Jarosława Kaczyńskiego

kierowaną do:
Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego RP 
Pana Zbigniewa Ziobro.
Zygmunt Wrzodak

Poseł na Sejm RP

POSEŁ NA SEJM
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

ZYGMUNT WRZODAK
Warszawa, dnia 21.08.2007 r.


Pan
Zbigniew Ziobro
Minister Sprawiedliwości
Prokurator Generalny RP


Szanowny Panie Ministrze,
Zwracam się do Pana o publiczne wyjaśnienia utworzenia przez Jarosława Kaczyńskiego Fundacji Prasowej Solidarności oraz Fundacji „Nowe Państwo”.
Fundacja Prasowa Solidarności otrzymała od Skarbu Państwa nieodpłatnie majątek warty dziś ok. 300 mln zł, najpierw jako dzierżawę, następnie na własność aktem notarialnym w dn. 29.12.1994 r. taki jak:
1. Działka gruntowa o pow. 6012 m2 w Warszawie, przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 i Al. Jerozolimskie 125/127 wraz z budynkami.
2. Budynek murowany 6-kondygnacyjny o kubaturze 23.300 m3 wybudowany w 1972 r.
3. Budynek murowany o kubaturze 20.879 m3 wybudowany w 1966 r. (obecnie siedziba władz PiS)
4. Budynek murowany 4-kondygnacyjny o kubaturze 13.046 m3 wybudowany w 1955 r.
5. Budynek murowany o kubaturze 58 m3 wybudowany w 1972 r.
6. Budynek murowany o kubaturze 35 m3 wybudowany w 1966 r.

Fundacja Prasowa Solidarności otrzymała ww. majątek od Skarbu Państwa pomimo, że dysponowała kapitałem założycielskim w wysokości 180 zł. Na w/w działkę zgłosili się właściciele, ale działki im nie oddano tylko przekazano tą działkę Fundacji J. Kaczyńskiego? Panie Ministrze, czy zgodnie z prawem FPS otrzymała na własność od Skarbu Państwa w/w działkę oraz w/w nieruchomości.
Fundacja Prasowa Solidarności jeszcze nie mając na własność budynków wynajmowała w nich pomieszczenia bankowi państwowemu BPH, pobierając czynsz za 13. lat z góry oraz przyjmując miliardy starych złotych darowizny od BPH.
Czy mógłby Pan Minister ujawnić umowę o wynajęcie budynku od Fundacji Prasowej Solidarności przez BPH oraz kto finansował fundację Jarosława Kaczyńskiego, czy był to też „Budimex”, który buduje terminal -2 na Okęciu i obwodnicę wokół Augustowa oraz tajemnicza firma z Austrii o nazwie ,,Qutschrist”?
Należy także wyjaśnić, na co szły pieniądze ofiarowywane tak hojnie na Fundacje J. Kaczyńskiego. Czy były zasilane m.in. takie pisemka jak „Ziemia Garwolińska”, o nakładzie ok. 1000 szt. miesięcznie którą kierował obecny poseł PiS Marek Suski i był z tego tytułu Chojnie wynagradzany z pieniędzy zarobionych przez FPS na majątku otrzymanego od Skarbu Państwa oraz ,,Tygodnik Centrum” i ,,Polska Dzisiaj” tuby propagandowe PC?
Czy z majątku fundacji finansowana była partia PC i kampania wyborcza PC do Parlamentu w 1993 r.? Czy były prowadzone przez prokuraturę śledztwa jeżeli tak to proszę poinformować z jakim skutkiem.
Pomimo przegranych przez PC wyborów i utraty wpływów finansowych Fundacja Prasowa Solidarności tworzy spółkę Srebrna Sp. z o.o., w której wiceprezesem był poseł Wojciech Jasiński, który przyszedł z NIK-u, a prezesem poseł Adam Lipiński, w Radzie Nadzorczej była poseł J. Szczypińska. Spółka Srebrna w imieniu Fundacji wydzierżawia 829 m2 pomieszczeń na rzecz funduszu emerytalnego PZU płacąc za 1m2 26 $, ten precedens może trwać do dziś.
Panie Ministrze, proszę o ujawnienie umowy zawartej między PZU a spółką ,,Srebrna”, której Fundacja Prasowa Solidarności jest właścicielem i czy nie była to umowa fikcyjna tzn. pieniądze wpływały na konto spółki ale pomieszczenia wynajęte przez PZU formalnie nie były wynajmowane.
Jakby tego było mało tworzy Pan J. Kaczyński wraz z Ludwikiem Dornem drugą Fundację ,,Nowe Państwo”, Fundacja ta tworzy drugą spółkę ,,Srebrna Media”. Spółki te aktem notarialnym w dniu 29-10-1997 r. otrzymują od Skarbu Państwa dwie działki przy ul. Towarowej w W-wie w trybie bezprzetargowym, pomimo że na działki te zgłosili się byli właściciele, ale działek im nie oddano. Panie Ministrze, jak to możliwe, że spółki te, których właścicielem jest Fundacja ,,NP.’’ Fundacja ta otrzymuje bez przetargu działki w centrum W-wy. Panie Ministrze, czy w tym przypadku nie złamano prawa.
Z tych fundacji i spółek pączkują jeszcze następne spółki jak Air Link, gdzie prezesem do 2006 r. był Sławomir Siwek, obecny wiceprezes TVP. Spółka ta otrzymała od Fundacji Prasowej Solidarności działkę o powierzchni 6012 m2 , tą którą dostała od Skarbu Państwa. Panie Ministrze, jak można kombinować majątkiem przejętym ,,pod stołem”, który otrzymało się od Skarbu Państwa?
Udziałowcem Air Link jest spółka ,,Inter Poligrafia”, której prezesem był obecny poseł PiS Krzysztof Tchórzowski.
Panie Ministrze, nie jestem przeciwny ludziom przedsiębiorczym, uważam, że trzeba ich wspierać, ale J. Kaczyński ewidentnie wykorzystał swoje wpływy z czasów kiedy był Ministrem w Kancelarii Prezydenta RP L. Wałęsy i przejął gigantyczny majątek od Skarbu Państwa, z którego dobrze żyli dzisiejsi posłowie PiS-u jak: Adam Lipiński, Wojciech Jasiński, Przemysław Gosiewski, Ludwik Dorn, Krzysztof Tchórzowski, Marek Suski, Jolanta Szczypińska, Sławomir Siwek, Ryszard Legutko, Krzysztof Czabański i jego żona i inni.
J. Kaczyński jest po części wraz z L. Dornem zwornikiem całego tego układu polityczno-biznesowego, stworzył sitwę, klikę nic nie różniącą się od zorganizowanej grupy przestępczej za pieniądze państwa polskiego. Pomimo że, wyszarpał z Skarbu Państwa ogromny majątek to wiele z niego zostało zmarnowane na błazeńskie pomysły świty J. Kaczyńskiego.
Panie Ministrze, Pan i Pańskie środowisko głosi hasła budowy IV RP, jak Pan chce budować IV RP z takim bagażem machlojek kontrolowanych przez J. Kaczyńskiego, dokonanych w III RP? 
Panie Ministrze, czy Pan wzniesie się na wyżyny swojej uczciwości którą chce się Pan kierować i wyjaśni przebieg przejmowania majątku od Skarbu Państwa na podstawione Fundacje takie jakie zakładał J. Kaczyński, po to aby służyły klice politycznej. Proszę, poinformować mnie ile śledztw było prowadzonych przez prokurature w/w sprawach i jaki jest efekt tych śledztw?Z wyrazami szacunku


Zygmunt Wrzodak

Poseł na Sejm RP

Źródło: http://wrzodakz.neon24.pl/post/133850,reprywatyzacja-majatku-czyli-mafiaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze