środa, 21 września 2016

Co prezydent Duda obiecał nowojorskim Żydom?

Jak czytamy na stronie prezydenckiej para Prezydencka spotkała się z przedstawicielami organizacji żydowskich. Spotkanie trwało półtorej godziny i jak czytamy na stronie wszyscy byli zadowoleni (o mały włos nie odtańczyli hava nagila)...


Nowojorski generał od ścigania szerokopojętego antysemityzmu od Alaski aż po Birobidżan Abraham Foxman (Liga Przeciwko Zniesławieniom ADL) powiedział:

„Podziękowaliśmy prezydentowi za wypowiedzi przeciw antysemityzmowi i prosiliśmy, aby nadal występował przeciwko niemu. Powiedzieliśmy, że potrzebujemy jego głosu”...

Czyli polowanie na czarownice w Polsce będzie trwało w najlepsze, ale zapewnienie prezydenta w sprawie tropienia antysemityzmu w Polsce mną tak nie wstrząsnęło (nie zmieszało)...jak raczej wypowiedź Abrahama Foxmana (Liga Przeciwko Zniesławieniom ADL), którą zacytuje w całości:

"- Prezydent wykazał wiedzę w sprawach stosunków polsko-żydowskich i wrażliwość w sprawach historii - powiedział Foxman.  - Potrzebujemy jego głosu, bo się martwimy. Martwimy się o demokrację w pewnych krajach bardziej niż w innych. Polska bowiem jest miejscem naszych urodzin i miejscem naszych pogrzebów. Zbyt wielu naszych bliskich tam zmarło" - dodał.

Jak poinformował Foxman, podczas spotkania rozmawiano też o kwestii restytucji mienia żydowskiego w Polsce i o stosunkach Polski z Izraelem."

Zawtórowała Foxmanowi przewodnicząca Jewish Council for Public Affairs, dr Cheryl Fishbein...:

"- Myślę, że prezydent Duda jest dobrym człowiekiem i szczerze chce jasnego, uczciwego dialogu ze społecznością żydowską. Myślę, że to, co nam powiedział, było uczciwe i prawdziwe"

powiedziała dr Cheryl Fishbein.

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wizyty-zagraniczne/art,119,spotkanie-prezydenta-andrzeja-dudy-z-przedstawicielami-organizacji-zydowskich.html

Więc co takiego obiecał prezydent Duda nowojorskim Żydom? 

Zanim się zastanowimy, to odsłuchajmy co takiego w sprawie restytucji mienia żydowskiego i odszkodowań dla żydów miał do powiedzenia kandydat na prezydenta Andrzej Duda, który zawitał w marcu 2015 roku do Radia Maryja...do odsłuchania od 1:30:20...konkretne pytanie o odszkodowania dla żydów...

https://www.youtube.com/watch?v=qp54Fu9HRVY

Mamy wypowiedź coś w sensie, że Polaków na to nie stać, aby jakiekolwiek i komukolwiek wielkie odszkodowania wypłacać...proszę odsłuchać, to tylko 4 minuty, a jakże ważne...
Niestety, albo wtedy kandydat na prezydenta Polski Andrzej Duda robił z gęby cholewę, albo jak prawdziwy żyd talmudyczny to co mówił,  to w tym samym momencie w duchu odwoływał (poczytajcie talmud, żyd może przysięgać nawet przeciwko sobie, ale jeśli w danej chwili w duchu tą przysięgę odwoła, to przysięga jest nieważna)...bo mamy głosowanie w Sejmie z dnia 24-01-2014, czyli ponad rok wcześniej, od sumiętowania się Andrzeja Dudy, że żadnego odszkodowania Polska wypłacać nie będzie...

http://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/jak-glosowano-w-sprawie-odszkodowan-za-holocaust.html

http://orka.sejm.gov.pl/Glos7.nsf/nazwa/59_79/$file/glos_59_79.pdf

I Platfusy i Pisiory łapka w łapkę głosowali "za"...

A może wystarczyłoby poczytać co na ten temat ma do powiedzenia polski Żyd Norman Finkelstein, który wyraźnie zasugerował jak rozmawiać z gangiem nowojorskich wyłudzaczy...tekst nie nowy, ale warto przypominać: 

Jak odpierać ataki na Polskę

Poniżej zamieszczony jest tekst otrzymany 28 grudnia 2000 od: Mirosława J. Wiechowskiego

W połowie grudnia 2000 roku, w Nowym Jorku rozpoczęły się przesłuchania sądowe w sprawie wytoczonej przeciwko Rządowi Rzeczypospolitej.

Proces ten toczy się w wyniku zbiorowej skargi pewnej grupy amerykańskich Żydów . Oskarżyciele żądają zwrotu nieruchomości, które zostały zabrane ich rodzinom podczas okupacji niemieckiej, oraz oczekują że rząd polski wypłaci im także wysokie odszkodowania .

Przy okazji przesłuchań w sądzie, działacze żydowscy zorganizowali konferencję prasową z udziałem Alana Hevesi, glównego rewidenta finansowego miasta Nowy Jork oraz Carla McCall’a, glównego rewidenta finansowego stanu Nowy Jork, którzy zagrozili, podobnie jak w przypadku Szwajcarii, że istnieje możliwość zastosowania blokady finansowej i bojkotu ekonomicznego wobec polskich firm i banków, o ile Polska nie podporządkuje się tym roszczeniom.

Wbrew życzeniu organizatorów, na konferencji prasowej wystąpił Dr Norman Finkelstein,profesor City University of New York, który określił skargę, i całą akcję polityczną wymierzoną w Polskę, jako jeszcze jeden przykład wyłudzania pieniędzy.
Ten proceder, w którym cynicznie wykorzystuje się nieopisaną tragedie europejskich Żydów, zyskał określenie „przemysł Holokaustu.”

Termin został wprowadzony przez profesora dr Finkelsteina, nota bene z pochodzenia polskiego Żyda, który w swej doskonale udokumentowanej książce ukazał machinacje finansowe, prawne i pozaprawne stosowane przez niektóre wpływowe organizacje żydowskie. Jego książka nosi tytuł „The Holocaust Industry”i ma się ukazać także w polskim tłumaczeniu. Korespondencje z profesorem Finkelsteinem, nawiązałem po przeczytaniu tejże książki, której treścią byłem głęboko poruszony.
Historia jego żydowskich rodziców, którzy przeżyli Getto Warszawskie i uratowali się z obozów koncentracyjnych w Majdanku i Oświęcimiu, obejmuje także ich pobyt w obozie pracy w Częstochowie.

W tym mieście mieszkała też moja matka, głęboko wierząca katoliczka, która przez kilka lat podczas wojny opiekowała się żydowską dziewczynką, ratując jej życie. Rodzice dziecka , którzy także przeżyli wojnę, przebywali w obozie wspomnianym przez dr Finkelsteina. Dwa lata temu, matka moja, nieżyjąca już od blisko trzydziestu lat, otrzymala, post mortem, medal i tytuł Sprawiedliwy Wsród Narodów Świata za swe poświęcenie i bohaterstwo.
Parę dni temu zapytałem prof. Finkelsteina, dlaczego zdecydował się „zaburzyć” (jak podała „Rzeczpospolita”) konferencję prasową w Nowym Jorku. W odpowiedzi otrzymałem list, który zawiera WAŻNE SUGESTIE DLA RZĄDU POLSKIEGO. Za zgoda autora, przedstawiam ten list poniżej (w moim przekładzie z angielskiego):

…Uczestniczyłem w konferencji prasowej (jak i w przesłuchaniach sądowych) z nadzieją, że uda mi się zepsuć im zabawę . Ten gang handlarzy Holokaustem, pozbawiony jest już wszelkich hamulców.Uważam, ze rząd polski popełnia błąd, próbując pokonać ich za pomocą prawników. W ten sposób nigdy nie wygra w tym układzie. Jedyną szansą dla Polski jest publiczne obnażenie tych złodziei – na przykład przez ogłoszenia w najwżniejszych gazetach. Jest wielu Żydów, którym nie podoba się to, co robi przemysł Holokaustu. Polski rząd powinien uzyskać od nich publiczne oświadczenia. W istocie wiele takich oświadczeń zostało już opublikowanych. 

Pozwalam sobie zacytować dwa przykłady.

W numerze z września 1999 wpływowego żydowskiego czasopisma „Commentary”, redaktor Gabriel Schoenfeld napisał:

„Niektóre osoby wewnątrz i na zewnątrz zorganizowanej społeczności żydowskiej, nie cofają się przed stosowaniem żadnej z możliwych nieprzyzwoitych i hańbiących metod po to, aby tylko wydrzeć każdy ostatni frank, lir,gulden czy markę nalezną czy nie należną.” („Holocaust Reparations: A Growing Scandal”).

W numerze z grudnia 2000 wpływowego konserwatywnego pisma „First Things”, żydowski historyk William Rubenstein dokonal starannego przeglądu listy roszczeń „przemysłu holokaustowego” wobec Polski. W konkluzji stwierdził on:

„Osobiście nie mogę dostrzec żadnego przekonywującego powodu, dla którego obecny rząd polski miałby wypłacić choćby jeden cent za nieruchomości żydowskie”. („A Flawed Expose”).

Uważam, że zamiast prowadzić skazaną na przegraną walkę w sądach, lepszym i mądrzejszym wykorzystaniem środków finansowych przez rząd polski, byłoby opublikowanie w New York Times’ie płatnego ogłoszenia cytującego powyższe opinie pod tytułem –„ ABY POLSKA BYŁA POLSKA” –
kończy swój list Norman G. Finkelstein.

https://marucha.wordpress.com/2012/04/02/przemysl-holocaustu-norman-finkelstein-jak-odpierac-ataki-na-polske/

Dlaczego następny, ponoć propolski rząd nie korzysta z sugestii prof. Normana  Finkelsteina? Dlaczego polski Prezydent spotyka się z nowojorskim Gangiem Handlarzy Holokaustem (jak to określił prof. Finkelstein) i obiecuje im restytucję mienia żydowskiego?

Prezydencie Duda...co takiego obiecałeś nowojorskim Żydom? Lasy, wodę, powietrze, kopaliny? Bo więcej Polacy już nie mają.

Polacy mają prawo to wiedzieć...

zdjęcie pap.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze