piątek, 5 sierpnia 2016

Jak polsko-ukraińska koshernostra okrada Polaków...

Kolejny prezent polskiego rządu dla Banderowców, sponsorem polskie żydostwo u koryta, na rzecz ukraińskiego żydostwa. Okradając głupiego Polaka i naiwnego katolika. Na domiar złego obdarowany napluł nam do zupy uchwałą parlamentu ukraińskiego. PGNiG rozpoczęło dziś dostawy gazu ziemnego na Ukrainę, by niewolnicy żydowskich oligarchów nie pomarli z mrozów... 


Zastanawia skąd PGNiG ma nadwyżki gazu jeżeli polskie górnictwo nie jest wstanie zaspokoić nawet 20% krajowych potrzeb. Głównym eksporterem gazu do Polski, jest Rosja, która według PGNiG sprzedaje nam gaz najdrożej  w Europie, taniej kupuje nawet Ukraina. Innym źródłem jest gaz z Kataru, dostarczany od czerwca do portu w Świnoujściu. Jednak ten gaz po skropleniu, transporcie morskim i rozprężeniu w Świnoujściu okazał się jeszcze droższy od gazu jaki kupujemy od Rosjan.  

Kto dba więcej o interesy Banderowców niż Polaków ? Nowa polityka PIS.

 
Natomiast firma Ukraińska: „ERU Trading potwierdza, że warunki handlowe oferowane przez PGNiG są konkurencyjne, a przez to atrakcyjne[1]” Faktem jest, że obecnie ze względu na spadek cen ropy, spadły ceny gazu, ale proporcjonalnie dla wszystkich odbiorców. Proporcjonalnie do zawartych wcześniej kontraktówRosji z Polską; Ukriną czy np. Niemcami.
 Jak mogą być atrakcyjne warunki, jeżeli w 1 kwartale 2016 Ukrainie oferowano gaz za 273 $, a Polska płaciła 544 $ 
Ceny za gaz dla Euroby z Rosji za I kwartał, opublikowane lipcu 2016
 źródło: http://pl.sputniknews.com/infografika/20160708/3391604/Europa-gaz-ceny-ranking.html


 W podziękowaniu dziś Parlament Ukrainy przyjął uchwałę o „ludobójstwie dokonanym przez państwo polskie na Ukraińcach[3] ” Mam nadzieje że wszyscy polscy debile są dumni z kolejnego Rządu III RP.


Źródło: http://fischer.neon24.pl/post/133072,jak-polsko-ukrainska-kosher-nostra-okrada-polaka

Uzupełnienie...

Spółki nie podały, ile gazu może trafić na Ukrainę ani w jakim okresie będą realizowane dostawy. Nie ujawniono też, jaka może być wartość umowy. Wiadomo jednie, że PGNiG będzie realizowało fizyczne dostawy poprzez gazociąg w Hermanowicach na granicy polsko-ukraińskiej. Dziś techniczne możliwości eksportu błękitnego paliwa poprzez ten punkt wynoszą około 5 mld m sześc. rocznie. Dla porównania roczne zużycie gazu nad Wisłą to około 16 mld m sześc., a u naszych sąsiadów – 38,4 mld m sześc. (dane z 2014 r.).

http://www.rp.pl/Energianews/308049852-PGNiG-dostarczy-gaz-na-Ukraine-dzieki-wspolpracy-z-ERU-Trading.html#ap-2

– Rozpoczęcie dostaw gazu na Ukrainę w ramach umowy z ERU Trading potwierdza, że warunki handlowe oferowane przez PGNiG są konkurencyjne, a przez to atrakcyjne zarówno dla odbiorców krajowych, jak i dla klientów za granicą – stwierdził Bartłomiej Korzeniewski, dyrektor oddziału obrotu hurtowego PGNiG. Dodaje, że dostawy na rynek ukraiński są elementem polityki handlowej spółki.

Yaroslav Mudryy, dyrektor handlowy ERU Trading, twierdzi z kolei, że umowa z PGNiG jest ważnym krokiem w dywersyfikacji importu błękitnego paliwa i zapewnieniu klientom spółki niezawodnych i efektywnych dostaw.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze