środa, 27 stycznia 2016

Sprzedali nam Holokaust...

z bloga Satanisława Balceraca...
Dostaliśmy email od prawnika francuskiej stacji iTELE (grupa Canal Plus), na antenie której przewodniczący Konsystorza Żydowskiego we Francji stwierdził ostatnio, że (cytat) "Polska wysyłała Żydów do gazu". Stacja iTELE usiłuje wywinąć się z afery.
Poza nielicznymi wyjątkami, takimi jak Stanisław Michalkiewicz, mało pisze i mówi się o ogromnej transakcji finansowej lat rządów Platformy, w ramach której Polska zakupiła prawa do Holocaustu za szacowane 65 miliardów $. Bez wiedzy i zgody Polaków...


Tyle domaga się od nas izraelski zespół HEART, który spotkał się z wieloma ministrami rządu Tuska. Ta suma to domniemane odszkodowanie za mienie żydowskie pozostawione w Polsce, spalonej przez niemieckich okupantów:
Nasuwa się pytanie, dlaczego Polska ma spłacać domniemane szkody wyrządzone przez niemieckich okupantów ? Odpowiedz jest prosta: dlatego !
Nie przypadkiem od wielu lat lansowane jest przesuwanie winy za Holocaust z barków Niemców na barki Polaków. Służy temu pewna narracja medialna oraz filmy, produkowane często w Polsce, za nasze pieniądze (!), które mają za zadanie komunikować całemu światu, że Polacy są (byli) większymi antysemitami niż biedni niewinni Niemcy, wrobieni w II wojnę światową przez perfidnych nazistów.
To opluwanie Polski stało się możliwe dzięki polskiej dyplomacji na kolanach prowadzonej przez ostatnie 8 lat przez rządy Tuska i Kopacz.
Ostatnio głośno zrobiło się o słowach przewodniczącego Konsystorza Żydowskiego we Francji, Joela Mergui, który powiedział we francuskiej telewizji, że "Polska wysyłała Żydów do gazu":
Napisaliśmy protest do francuskiej KRRiT i parę dni temu otrzymaliśmy email of prawnika telewizji iTELE (Canal Plus), która wyemitowała owe haniebne słowa pana Mergui (poniżej).
Francuska telewizja rżnie głupa i kłamie. Oto wolne tłumaczenie emailu:
"Zapoznaliśmy się z Pana emailem i chcielibyśmy zakomunikować następujące wyjaśnienia. Chcemy najpierw umieścić w kontekście program telewizyjny o którym Pan wspomina. Program z 6 stycznia został przygotowany jako hołd ofiarom zamachów terrorystycznych ze stycznia 2015 roku. W duchu dialogu i wspólnoty, w studio byli obecni reprezentanci wyznań katolickiego, żydowskiego i muzułmańskiego, w tym pan Joel Mergui, Przewodniczący Centralnego Konsystorza Żydowskiego we Francji.
Słowa pana Mergui, o których Pan wspomina, miały naszym zdaniem tylko przypomnieć o zagładzie ludności żydowskiej przez nazistów, podczas niemieckiej okupacji Polski. Zresztą, bardzo ogólne słowa wypowiedziane przez pana Mergui – zauważając, że nie odnosiły się one do żadnej osoby ani grupy osób – nie wydają się nosić znamion oszczerstwa."

Monsieur,

Nous avons pris connaissance de votre mail ci-dessous auquel nous souhaitions apporter les précisions ci-après.

Permettez-nous tout d’abord de replacer l’émission à laquelle vous faites référence dans son contexte. Cette émission du 6 janvier dernier a été programmée en commémoration des attentats de janvier 2015. Dans un esprit de dialogue et de cohésion, un représentant de chaque confession religieuse (catholique, musulmane et juive) était présent en plateau, parmi lesquels Monsieur Joël Mergui en sa qualité de Président du Consistoire central israélite.

Les propos tenus par ce dernier et que vous mettez en exergue n’avaient à notre avis pas d’autre intention que de rappeler l’extermination de la population juive polonaise par les nazis durant l’occupation allemande de la Pologne.

Par ailleurs, les propos à portée très générale de Monsieur Joël Mergui - considérant qu’ils ne visent nommément aucune personne ou groupe de personnes - ne paraissent pas constituer une diffamation à l’égard de quiconque.

Nous vous prions de croire, Monsieur, l’expression de nos salutations distinguées.
 
Oto bilans ostatnich dekad polskiej dyplomacji tych wszystkich Skubiszewskich, Geremków, Bartoszewskich, Cimoszewiczów, Mellerów, Rotfeldów i Sikorskich. Oto pozycja jaką wyrobili nam w Europie.
  
Ta obrzydliwa kłamliwa narracja może być warta nawet 65 miliardów $  
 
 
Arabowie mordują Żydów w laickiej Francji i Belgii, to też wina Polski?
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze